З вітальним словом до учасників заходу звернулися керівник Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Тарас Пастушенко, представник місії USAID в Україні Едгар Мейсон та Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА.

До участі в онлайн-уроці були запрошені понад 100 учнів 8-11 класів.

Метою уроку було разом з учасниками з’ясувати: у чому полягає цінність демократії, визначити ключові ознаки демократичного суспільства, сформувати власне судження про демократію, проаналізувати стан розвитку демократії в Україні.

Урок було проведено з використанням інтерактивних форматів та активного залучення всіх учасників. Під час онлайн-уроку школярі ознайомилися з поняттям та засадами демократії, а саме: що таке демократія, загрози для демократії, культура демократії (як кожен/кожна з нас може розбудовувати демократію на щодень), демократія в дії (вправи та симуляційні ігри, які дали змогу відтворити елементи демократичної співдії у суспільстві).

Урок провела Леся Юрчишин, вчителька історії, правознавства та курсів громадянської освіти, методична консультантка, яка добре знає, як вмотивувати підлітків до активної участі у громадському житті. Онлайн-урок було проведено за підтримки програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.