Сьогодні у селищі Чайки Борщагівської ОТГ відбулося урочисте відкриття кримськотатарського культурно-освітнього центру "Birlik", що перекладається з кримськотатарської мови як "Єдність". Про це у Фейсбук повідомив народний депутат, голова Меджлісу Рефат Чубаров.

"На відкритті були присутні лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, надзвичайний та повноважний посол Турецької Республіки Ягмур Ахмед Гульдере, постійний представник президента України у Автономній Республіці Крим Антон Кореневич, муфтій Духовного Управління Мусульман Автономної Республіки Крим Айдер Рустемов та багато інших гостей", - написав він.

Як повідомив під час відкриття Мустафа Джемілєв, культурний центр спорудили за кошти, пожертвувані кримськотатарськими бізнесменами. Загалом спорудження обійшлося у півмільйона доларів. Мустафа Джемілєв повдіомив, що подібні  культурні центри планують збудувати  Києві, а також в Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові.

На базі культурного центру "Birlik" діятимуть мечеть, освітній центр, бібліотека, дитячий і молодіжний центр, спортивний центр, актова зала.

У селах Чайки і Петропавлівська Борщагівка Київської області живе численна громада кримських татар, більшість з яких переселилася після російської окупації Криму в 2014 році. Громада налічує близько 200 сімей, які успішно розвивають місцевий бізнес і беруть активну участь у соціальному житті сіл.

Світлина від Сейтумера Сейтумерова.

Світлина від Сейтумера Сейтумерова.

Світлина від Сейтумера Сейтумерова.

Світлина від Сейтумера Сейтумерова.

 

Фото зі сторінки у Фейсбук Сейтумера Сейтумерова.