Одна із виборчих дільниць у Городенківському районі Івано-Франківської області розміщена в загальноосвітній школі №2. Пропускають винятково в захисних масках. На вході є кілька ємкостей із антисептиками, волонтери здійснюють скринінг температури тіла. Дорога до зали, де здійснюється голосування, позначена мітками для соціального дистанціювання. Один із членів виборчої комісії регулює кількість громадян і черговість. У масках та захисних щитках – і члени виборчої комісії. 

Для волевиявлення є належні умови. Вздовж стін у коридорі – інформація для виборців про кандидатів. Однак чотири різні бюлетені на руки – ще те випробування. Система відкритих виборчих списків – цьогоріч уперше. Тож члени комісій та спостерігачі допомагають розібратися. 

Звісно, молодим людям легше. Вони більше цікавляться новаціями, мають доступ до інформації. Старшим важче. При опитуванні на виході зі школи багато з них зізнавалися, що так і не розібралися в бюлетенях та не впевнені, що зуміли правильно їх заповнити. Вибір ускладнений ще й тим, що списки кандидатів виконані дрібним шрифтом.

Людмила СТРАЖНИК. 
Івано-Франківська область.
Фото автора.