За народженням стінопису з образом героя українського фольклору з інтересом спостерігають жителі прифронтового міста, які щодня приходять до багатоповерхівки.

Мурал має стати ще одним витвором настінного мистецтва, створеним громадською організацією "Сила ідей" у рамках конкурсу соціальних проектів "Відновимо Авдіївку разом". Над муралом працює художник Олександр Брітцев (Харків).

Представники культурної спільноти Авдіївки поділилися впевненістю, що сакральний образ Мамая стане оберегом для міста, розташованого впритул до лінії розмежування, яке сьомий рік поспіль потерпає від обстрілів російських окупантів.

"Козак Мамай – уособлений етнічний образ українського народу, який уже кілька століть привертає до себе посилену увагу багатьох митців, етнографів, фольклористів, письменників, – зазначили у міському відділі культури Авдіївки. – "Козак-бандурист", "Козак-запорожець", "Козак-Мамай" – усе це назви картин одного типу. На картинах обов'язково зображували кобзу – символ традицій та співочої душі українського народу, коня – символ хоробрості, й дуб, що символізує могутність та генетичну чистоту роду".

Владислав ЛЕОШКО.

На знімку: під час створення муралу.

Фото з сайту військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка.