Ці кошти вони вимагали за те, що не перешкоджатимуть підряднику здійснювати реконструкцію клубу в селі Мокра Перечинського району (див. "Голос України" за 5 листопада). Відомо, що з державного бюджету на цей об'єкт виділено 5,6 мільйона гривень. Частину з цієї суми головний підрядник уже отримав, після чого зазначені особи почали вимагати у нього 560 тисяч гривень хабара за забезпечення безперешкодного будівництва. Ось така передісторія.

Отже, працівника управління ДАБІ в Закарпатській області та одного із заступників голови Закарпатської обласної ради взято під варту на 60 діб із визначенням альтернативного запобіжного заходу у вигляді 840 тисяч гривень застави для кожного.

За принципової позиції прокурорів Закарпатської облпрокуратури слідчим суддею обрано запобіжні заходи двом фігурантам справи щодо вимагання 560 тисяч гривень "відкату" з підрядника реконструкції об'єкта в рамках проекту "Велике будівництво".

Керівник Закарпатської облпрокуратури, інформує прес-служба відомства, повідомив посадовцю облради про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 189 КК України (закінчений замах на вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало майнової шкоди у великому розмірі). Аналогічно кваліфіковано дії й іншого фігуранта, якому погоджено підозру процесуальним прокурором.

Василь НИТКА.

Ужгород.

Фотоколаж прес-служби Закарпатської обласної прокуратури.