На знімку: автостанцію в столиці озерного краю Шацьку два роки тому капітально відремонтували. А сьогодні вона не працює. У кращому разі - тимчасово.

Відбулося це нібито лише на час карантину, однак не відомо, чи працюватимуть вони надалі.

Зачинила двері перед пасажирами автостанція і в прикордонному містечку Любомль. Оскільки зроблено це у найхолоднішу пору року, то навряд чи сприятиме оздоровленню наших громадян у період локдауну.

Хоча причина, що там приховувати, в іншому. Як пояснюють у ПАТ "Волинське обласне підприємство автобусних перевезень", якому належать автостанції області, вчинити так змусила економічна ситуація.

"Тимчасово зупинено роботу автостанції в зв'язку з карантинними обмеженнями і фінансовим станом підприємства: немає чим платити зарплату касирам. Нам перевізники гроші не дають за заїзд, тому дуже складно викрутитися з цієї складної ситуації. З цієї ж причини не працюють автостанції в колишніх райцентрах Іваничі, Турійськ, Шацьк, місті Берестечко. А ті, що працюють, теж мають збитки. Нині дуже складний час, ніхто нам не допомагає, ніхто не звільняє від податків. Зарплата, мінімалка росте, тепло, електроенергія, газ дорожчають. Ми зверталися і в облдержадміністрацію, і в місцеві ради - жодної реакції. Субвенції за безплатний проїзд немає, за пільговиків ніхто не повертає кошти ні нам, ні перевізникам. Наша біда ще й в тому, що водії беруть пасажирів без квитків, а ми не можемо змусити всіх іти в касу", - розповіла голова правління товариства Інеса Корнейчук.

"Щодо Любомльської автостанції, - пояснює керівник ПАТ, - то взимку за місяць вона продавала заледве дві тисячі квитків, хоча в літній період (у липні - серпні) реалізовували і по 15 тисяч. На автостанції донедавна працювало четверо людей, з 1 січня - троє. Їх поки що відправили у відпустку без збереження зарплати".

За словами Інеси Корнейчук, поки що роботу автостанцій зупинили на час карантину. І невідомо, як далі працюватиме підприємство.

Донедавна на Волині було 20 автостанцій, тепер - 10-11. Тож ситуація вимагає втручання з боку обласної влади. Оскільки вже сьогодні збитки ПАТ "Волинське обласне підприємство автобусних перевезень" становлять 3,5 мільйона гривень і важко уявити, що в переважній більшості міст і селищ пасажири будуть позбавлені мінімального сервісу.

Микола ЯКИМЕНКО.

Фото із соціальних мереж.