На Рівненщині триває процес реорганізації районних державних адміністрацій, після якої їх залишиться лише чотири замість 16 (за кількістю нових районів).

12 січня голова Рівненської ОДА Віталій Коваль підписав розпорядження про утворення відповідних комісій з реорганізації старих РДА шляхом приєднання до реформованих чотирьох адміністрацій.

Отож повноваження, права та обов'язки старих РДА переходять до адміністрацій новоутворених районів. Правонаступництво матимуть три РДА, що залишаються від попереднього адмінподілу, - Дубенська, Рівненська, Сарненська. А також одна нова - Вараська. Вони успадкують майно попередніх шістнадцяти РДА.

Так, до Рівненської РДА приєднуються Здолбунівська, Березнівська, Корецька, Костопільська, Гощанська, Острозька; до Сарненської РДА - Дубровицька та Рокитнівська; до Дубенської РДА - Демидівська, Млинівська і Радивилівська; ще із двох РДА - Зарічненської та Володимирецької - буде утворена одна РДА в новому - Вараському районі, де до цього не було адміністрації.

Процес реорганізації РДА координуватиме ОДА. До складу комісій з реорганізації входять працівники юридичної, кадрової, бухгалтерської служб, інших відділів і управлінь райдержадміністрацій. Комісії реєструють новоутворену РДА, вносять зміни в реєстраційні документи діючих адміністрацій, припиняють юридичні дії старих РДА, проводять інвентаризацію та передачу майна тощо. Також комісії мають звільнити або перевести на нову роботу працівників ліквідованих РДА.

Нині триває добір кадрів на посади керівників нових чотирьох РДА, яких за поданням Кабміну призначатиме Президент України. Попередньо завершити увесь процес планують у I кварталі 2021 року.

Тетяна ПАНАСЮК.

Таблицю надано ПС РОДА.