З квітня минулого року прийняли 174 дитини з лабораторно підтвердженим COVID-19 і 380 хворих з пневмонією. Нині тут перебувають шість пацієнтів з підтвердженою коронавірусною хворобою.

На думку в.о. генерального директора Ліни Чергинець, найбільше епідеміологічно безпечним є перебування пацієнтів з інфекціями, що мають високу заразність, саме в боксах. Сюди потрапляють не лише хворі з коронавірусом.

"Бокси називаються мельцерівськими. Завдяки ним легше відокремити чисту й "брудну" зони, що також захищає лікарів і медпрацівників від зараження. Кожний бокс має окремий вихід на вулицю, санвузол з гарячою водою, ліжка. Їжу та особисті речі передають пацієнтові з вулиці, в окремих випадках є можливість передати це через спеціальне віконце з коридору. Важливо, що після кожного пацієнта матраци й подушки проходять дезінфекцію в дезкамері", - зазначає Ліна Чергинець.

У лікарні таких боксів 13, два з них нещодавно було капітально відремонтовано меценатами. Сім розташовані в одному з найстаріших корпусів медзакладу, який був побудований ще в 70-х роках. За цей час там жодного разу не проводився капітальний ремонт.

"Рік тому лікарню передали на баланс міста. Цього року розпочинається поетапна реконструкція. Саме цей корпус із сімома боксами буде відремонтовано у першу чергу. За кошти благодійників два бокси були відремонтовані в іншому корпусі, і, звичайно, хочеться, щоб усі вони були такі. За рахунок міського бюджету закупили кисневі концентратори, два сучасні апарати ШВЛ, монітори пацієнтів. Лікарня має засоби індивідуального захисту й тримісячний запас усього необхідного для лікування - його ми постійно поповнюємо", - додає керівниця закладу.

Сучасне обладнання використовують у реанімаційному відділенні, куди потрапляють пацієнти з ускладненнями. З квітня по грудень тут пройшли лікування 25 пацієнтів з підтвердженою коронавірусною інфекцією.

"Нові апарати мають сенсорне управління, "розумні" режими роботи. Усього у нас сім апаратів ШВЛ і сім моніторів пацієнта, з них два - нові. За весь цей час апарати ШВЛ знадобилися лише трьом пацієнтам у нашому відділенні", - розповідає завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії Володимир Дорошенко.

Ігор ТЬОМІН.

Фото з відкритих джерел.