Сьогодні відбулося друге засідання Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування – спільна зустріч керівників територіальних громад Рівненщини за участі голів постійних комісій  Рівненської обласної ради, представників громадських, профспілкових організацій, керівництва облдержадміністрації та її структурних підрозділів.

Мета таких зустрічей – обговорити питання, які назріли в умовах реформування системи територіальної організації влади та надати територіальним громадам відповіді на наболілі запитання. 

Предметом обговорення сьогоднішньої коордради були, зокрема, соціальний захист учасників АТО/ООС, інших категорій учасників бойових дій. Про те, як вести роботу в цьому напрямі, які завдання та можливості мають громади, розповіла директор Комунального закладу «Ветеранський простір»  Рівненської обласної ради Ольга Яковлева. 

Зі свого  боку, голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук наголосив на тому, що в кожній громаді повинна бути налагоджена чітка співпраця з громадськими організаціями ветеранів та безпосередньо з учасниками АТО/ООС.

Фахівці департаменту розвитку адмінпослуг, соціальної та молодіжної політики Рівненської ОДА озвучили найбільш проблемні питання в реформуванні системи надання соціальних послуг населенню у зв’язку з адміністративною реформою, скороченням РДА та новими повноваженнями, які в цьому питанні переходять до громад. 

Голова постійної комісії обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції Олександр Дехтярчук  розповів очільникам громад про можливості залучення коштів державного бюджету у вигляді субвенцій та дотацій. 

Щодо питання оздоровлення та відпочинку дітей в умовах реформування системи територіальної організації влади, то голова Рівненської обласної ради   Сергій Кондрачук наголосив, що вже звернувся з відповідними листами до очільників громад з проханням погодити місцеві програми щодо оздоровлення та передбачити їхнє фінансування. У той же час, депутати обласної ради будуть вживати заходів, щоб також передбачити в обласному бюджеті кошти на оздоровлення. 

Про виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» та забезпечення прав громадян на інформацію та звернення говорив Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Андрій Преподобний. Він констатував, що в цьому питанні Рівненщина має як гарні приклади відкритості влади, так і негативні. 

Насамкінець президент «Української кооперативної федерації» Михайло Корилкевич презентував представникам громад проєкт «Сімейні молочні ферми» та можливості, які можуть отримати громади, долучившись до нього. Йдеться не лише про розвиток молочного фермерства як такого, а й про перспективи, які відкриваються перед громадами в цілому.

Юлія ВАСИЛЕНКО-СЛОБОДЕНЮК, 
керівник відділу прес-служби Рівненської обласної ради.

Фото надані автором.