Їм пропонують допомогу в організації так званих вакци-турів, себто поїздок для вакцинації або в окупований Крим, або навіть до Москви автобусом. Там, щоправда, можна отримати лише ін'єкцію російського препарату "Супутник", ефективність якого вкрай сумнівна - адже він не пройшов усього комплексу обов'язкових клінічних випробувань. Та питання навіть не в тому. Меткі ділки, котрі пропонують таку "послугу" за 150-300 доларів США, запевняють: сама вакцинація безплатна. Але водночас дружно "забувають" попередити бажаючих, що приїжджим туристам ніхто щеплення не робитиме. Адже на пункті вакцинації треба пред'явити не тільки закордонний паспорт, а й до документ про реєстрацію на території РФ чи вид на постійне проживання у країні-агресорі.

Відтак, не маючи потрібних паперів, слабо обізнані з нюансами тамтешнього законодавства любителі медичних експериментів ризикують спіймати облизня замість вакцинації. Й повернутися додому ні з чим. Тому активісти вважають своїм обов'язком перешкодити афері "з міжнародним ухилом".

- Оголошення про надання послуг з вакцинації в Росії знайшов на популярному херсонському сайті новин. Не можу точно визначити, що це було - шахрайство чи просування сумнівного медичного продукту у віртуальній мережі у вигляді прихованої реклами. Про всяк випадок поінформував про своє "відкриття" керівництво обласного управління СБУ. І вже за якихось десять хвилин оголошення із сайту зникло без пояснення причин. Натомість до мого власного повідомлення в соціальних мережах посипалися коментарі з найвіддаленіших міст РФ - Магадана, Мурманська, Іркутська. Вони були часом просто образливі, а часом відверто провокаційні. Хоча жодного попереднього мого виступу ніхто з росіян ніколи не коментував. Висновки робіть самі, - каже депутат Херсонської облради Ігор Йосипенко.

Ділкам, котрі просувають підозрілі вакци-тури до РФ, загрожує притягнення до кримінальної відповідальності за нелегальне підприємництво - щонайменше. Та й для наших співгромадян, котрі спокусилися брехливими оголошеннями, участь у таких турах може закінчитися не тільки втратою часу та грошей. Поки вони тинятимуться по російських містах у пошуках ін'єкції "Супутника", ризикують пропустити можливість щеплення в Україні - до того ж, вакциною, ефективність якої клінічно підтверджена.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Херсон.