Це поряд з привабливістю, приносить імідж і певні додаткові прибутки. А в Берегівському лісгоспі все почалося з цікавої несподіванки.

– Уперше за сто років у селі Горбок прижився орлан-білохвіст. Тож ми з радості відремонтували там зруйнований готельний комплекс і назвали його «Орлан» - на честь цієї гордої птиці, – розповідає директор Берегівського держлісгоспу Богдан Шойного.

Готель розташований у дивовижної краси місцині: довкола ліс, поруч – озеро і ставок з рибою. А ще далі стежка пролягає до справжнього «дикого царства» у дубових гаях: обгороджений багатогектарний вольєр, у якому утримують більше сотні голів оленя карпатського і лані європейської (на знімках). Тварин інтенсивно підгодовують, щоб швидше росли й міцніли, аби потім їх можна розселяти в інші регіони України. Та спостерігати за граційністю цих звірів для туристів надзвичайно привабливо.

За словами завідуючої готелем Лариси Огієвич, усі шість номерів – і навіть люкс і напівлюкс - зайняті. Сюди приїжджають і зустрічати Новий рік, і просто відпочити молоді сім'ї з Києва, Львова, інших міст. Адже тут кожної пори року свої принади – тиха краса природи, гриби, дика малина, інші ягоди, піші походи в ліс. Поруч – термальні басейни в селі Мідяниця або ж у місті Берегове. Словом, це свого роду туристична родзинка лісгоспу.

А тепер іще оновлюють кордонні будиночки, у яких колись жили лісники. Тепер же сучасні лісівники мобільні – і у лісі не живуть. Але гріх дати пропасти цим старим дивовижним спорудам. І їх керівництво лісгоспу вирішило відновити у рекреаційних цілях. Туристи зможуть там приходити з родинами й слухати, що називається, музику лісу, спів пташок, збирати гриби й ягоди… Уже відремонтували чотири такі будиночки.

Прокладено також два туристичні маршрути. Один від готелю «Орлан» до озера Вісімка і села Берегуйфолу, а другий – через відоме пралісами урочище Атак уздовж річки Боржави із села Нижні Ремети і до села Квасово. Словом, хто там буде, той ту красу не забуде!...

Василь НИТКА.

Ужгород.

Фото надані автором.