Як повідомили у прикордонному загоні, вночі 2 березня 2021 року та на світанку прикордонники відділів "Фальків" та "Порубне" пі час пошукових заходів виявили майже 46 тисяч пачок сигарет різних марок. Тютюнові вироби до сусідньої Румунії намагалися переправити мешканці Вижницького та Чернівецького районів, що на Буковині.

"У першому випадку "верблюдів", що тихим караваном намагалися підійти до загороджувального паркану та тишком-нишком його подолати, викрили прикордонники відділу "Фальків" та мобільного підрозділу типу "С". Помітивши, що їх викрито, правопорушники покидали свої ноші та кинулися навтьоки, залишивши після себе обгорнуті чорним поліетиленом ноші, в яких були 24 тисячі пачок сигарет без марок акцизного збору. Під час переслідування правопорушників правоохоронцям довелося здійснити кілька попереджувальних пострілів у повітря з МП-5 (пістолет-кулемет, яким віднедавна озброєні відділи прикордонної служби типу "С"). Однак постріли не зупинили зухвальців", - повідомляє прес-служба прикордонзагону.

Другу спробу переправити ще майже 22 тисячі пачок сигарет припинили прикордонники відділення "Черепцівці" відділу "Порубне". Завдяки пильності прикордонного наряду, який виявив нечітку доріжку слідів від кількох осіб, що вела в бік кордону. Аби перевірити сліди, в заданий район висунулася група реагування. Як з'ясувалося згодом, заметені снігом сліди вели до тютюнової схованки, яку правопорушники обладнали за кілька сотень метрів до кордону, використавши рельєф місцевості.

Також минулими вихідними прикордонники відділу "Селятин" завдали збитків контрабандистам на 10 тисяч пачок сигарет. Загалом за півтори доби прикордонники Чернівецького загону позбавили цигаркових контрабандистів 111 ящиків тютюнових виробів, вартість яких сягає понад 2,2 мільйона гривень.

Сергій СУЛИМА.

Фото з відкритих джерел.