Тому було прийнято рішення створити підрозділ для лікування дітей з інфекційними хворобами в будівлі Запорізької міської дитячої лікарні № 5, що стоїть окремо. Ще 2012 року тут почали реконструкцію, але потім роботи зупинили. Будівля не використовувалася за призначенням і потребує відновлення.

На думку фахівців, такий варіант дасть змогу ізолювати пацієнтів з небезпечними інфекційними захворюваннями та лікувати дітей безпосередньо в боксах. Кожний бокс матиме окремі входи, санвузли, місця для підведення точок киснезабезпечення. Відділення буде розраховано на 42 ліжко-місця. Також передбачать маніпуляційні, оглядові, фізіотерапевтичний кабінет, пости медсестер, кабінети лікарів і побутові приміщення. "Швидка" зможе під'їжджати безпосередньо до приймального покою відділення.

Загальна вартість проекту становить більш як 50 мільйонів гривень. Місто планує почати його фінансування, але надалі розраховує на підтримку обласної влади та держави - адже тут прийматимуть дітей з усією області. Уже виконано коректування проекту, який пройшов експертизу, виділено кошти на підготовчі роботи.

"Проходить узгодження низки документів у ДАБК у Києві, зокрема щодо зміни підрядника, дозволу на початок робіт. Після проходження всіх процедур почнуться роботи. У разі стабільного фінансування вони можуть завершитися вже наприкінці наступного року", - зазначають у міськраді й обіцяють, що в нинішньому році це стане одним з найважливіших проектів, які реалізовуватимуться в запорізькій медицині.

Володимир РИБАЛЬЧЕНКО.

Фото прес-служби Запорізької міськради.