Єдина в Україні магістраль такої великої загальної довжини (понад 1392 км) зі Стрия Львівської області до Ізвариного Луганської проходить через Кіровоградську область. Тут цьогоріч загалом планують відремонтувати 273 кілометри автошляхів державного значення - вдвічі більше, ніж у 2020-му.

Йдеться не лише про реконструкцію доріг, а й про відновлення мостів, створення належної придорожньої інфраструктури. Завершити масштабний дорожній проект планують до 30-ї річниці Незалежності.

"Ділянку дороги М-04 по нашій області ми завершили ще кілька років тому, - повідомив голова облдержадміністрації Андрій Назаренко. - На цей рік завдання номер один - завершення ремонтів на ділянці траси М-12 на Умань".

У рамках "Великого будівництва" в регіоні мають відремонтувати понад два десятки мостів, ремонтні роботи на яких Президент України назвав другим пріоритетним напрямом 2021року.

"Агентство місцевих доріг області на 2021-й також зорієнтоване на ремонти мостів. Депутати обласної ради залучили до обласного бюджету залишки державної субвенції в сумі понад 76 мільйонів гривень, на які, зокрема, передбачені ремонти аварійних мостів в Оситняжці, Інгуло-Кам'янці та завершення робіт на Клинцівському мосту в Кропивницькому", - уточнив Андрій Назаренко.

Довідково

Стратегічні завдання з розвитку інфраструктури в 2021 році окреслив Президент України Володимир Зеленський під час форуму "Україна 30. Інфраструктура".

Петро МЕЛЬНИК.

На знімку: минулорічний ремонт покриття на дорозі державного значення М-12 Стрий - Тернопіль - Кропивницький - Знам'янка, який нині набирає обертів.

Фото надано прес-службою САД у Кіровоградській області.