Село Немовичі – центр Немовицької сільської територіальної громади, яку очолює Олександр Трохимець, розміщене лише за десять кілометрів від міста Сарни  по обидві сторони жвавої траси Костопіль-Сарни. Автобуси, маршрутки курсують тут дуже часто, то дістатись до Сарн не складає труднощів. Тож чимало мешканців цього великого поліського села з населенням трохи більше 4,1 тисячі чоловік  їздять на роботу до райцентру.

Їздять на роботу у Сарни, як з’ясувалось пізніше,  і   жительки Немович Алла Пацьола та її сестра Оксана Никонорова , яких я зустріла на окраїні Немович ( на знімку зліва направо). Вони саме поверталися з лісу, вели велосипеди.

- Сьогодні у нас вихідний, то вирішили поїхати подихати свіжим повітрям до соснового лісу, тим паче, що і їй після хвороби воно дуже потрібне, - киває на Катрусю, доньку Оксани, Алла Пацьола. – Ми обидві медики: я - лаборант, Оксана – медсестра, багато часу на роботі, то ось такі моменти зустрічі з природою тільки на користь здоров’ю.

Жінки розповіли, що Сарненська ЦРЛ, де вони працюють, однією з перших на Рівненщині трохи більше року тому прийняла інфікованих коронавірусом мешканців села Тинне їх же Немовицької сільради. Відтоді медики щодня рятують людські життя. Радіють кожному одужанню,а також  тому, що лікарня матиме свою ПЛР- лабораторію…

Потім перейшли до іншої теми – розповіли про село, його проблеми. Воно велике, охайне. Має всю необхідну  інфраструктуру: пошту,аптеку,  Центр первинної медико-санітарної допомоги, близько тридцяти торгових точок тощо.

- Ось наша пекарня, - показують на чепурне, обсаджене  туями приміщення ( на  знімку) над трасою. – Тут печуть хліб, булочки, торти. І не лише для наших сіл…  А он там – промислова зона: два заводи з виготовлення пелетів, які здебільшого експортують за кордон, птахоферма «Журавушка»… Односельчани там працевлаштувались, але ще чимало, як ми, їздять на роботу у Сарни.

Далі медики перейшли до болючої теми – дитсадка. Його у селі, де чимало багатодітних сімей,фактично нема. Діє лише одна група для 18 дітей.

- Я своїх трьох  дітей возила в дитсадок у сусіднє село Катеринівку, - розповідає багатодітна мама  Оксана Никонорова. – Нині вони уже майже дорослі,а дитсадка як не було, так і немає у Немовичах. Тому немовицьких дітей возять хто у Сарни, а хто в Катеринівку.

Що жінки добре поінформовані про проблеми села, підтвердив і Немовицький сільський голова Олександр Трохимець ( на знімку). Тільки додав, що у села  громади  зайшов і успішно працює, крім згаданих, ще й «Немовичі-Агро»,орендуючи та обробляючи  у людей земельні паї.

- У Немовичах є школа,де навчається 643 учнів, є й чимало дошкільнят, які заслуговують на дитсадок, - розповідає немовицький сільський голова Олександр Трохимець. – Нині під початкові класи реконструюють приміщення, а вивільнене  можна буде використати під дитсадок.

- Є у Немовичах  Центр первинної медико-санітарної допомоги, де працює два сімейних лікаря, але у них немає транспорту, яким би їздили на виклики. Тому ми подали на грант проєкт , за яким сподіваємось отримати автомобіль для медиків, - ділиться намірами сільський голова.

 У Немовичах вражають нові сучасні житлові масиви, що виростають поближче до траси: будинки добротні, змагаються у красі. Місцевих забудовників і зараз багато, але їх стане  ще  більше. Адже тут не проти звести домівку навіть мешканці райцентру Сарни. Вони й наганяють ціни на ділянки під забудову. Тож дехто з місцевих вдається до хитрощів: бере собі ділянку під будівництво, а потім продає її тим же городянам за чималенькі гроші ( місцеві  неофіційно називали цифру 5 тисяч доларів).  Клієнти завжди є, бо від Немовичів до Сарн – рукою подати.

Олександра ЮРКОВА.
Рівне.

Фото автора.