Від Посольства США в Україні, а також Гете-інституту в Німеччині бібліотека отримала півтора десятка книжок англійською та німецькою. Але не простих, а із вмонтованим всередину чипом. Варто до цього чипа доторкнутися спеціальною розумною ручкою, як вона починає відтворювати текст книжки. До того ж спроможна зупинитися на окремому слові за вибором слухача, й повторити його п'ять разів, аби той міг краще засвоїти, як воно вимовляється.

Щоб познайомитися з такою незвичайною для городян літературою, херсонцям не конче потрібно відвідувати книгозбірню. Адже влітку розумні ручки та книжки презентують всім бажаючим просто на вулицях у популярних місцях пішохідних прогулянок, біля великих торгово-розважальних центрах. Проект так і назвали "Бібліотека під хмарами", і нічого платити за її послуги не потрібно.

Директор книгозбірні Надія Коротун розповіла: "Бібліотеку під хмарами" відкрили не заради заробляння грошей. А виключено для того, щоб городяни більше дізналися про найбільшу бібліотеку краю, яка сьогодні стала сучасним культурним центром, місцем дружніх зустрічей та самоосвіти. На цю мету добре працюють розумні ручки та чипована література. І вона спрацьовує: після знайомства з новинками на вулицях батьки дедалі частіше приводять своїх малюків на курси іноземних мов у тій-таки бібліотеці.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Херсон.