Найдовший малиновий пиріг спекли під час свята "МалинаФест". Довжина випічки - 18 метрів, її зафіксували у Книзі рекордів України.

Під час ягідного свята "МалинаФест" у селі Чернятин Северинівської громади Жмеринського району кожен охочий мав можливість спробувати на смак шматочок пирога-велетня. Ним місцеві господині частували гостей. За словами керівника Северинівської ОТГ Василя Малярчука, щоб спекти пиріг довжиною 18 метрів, знадобилося 60 кілограмів борошна, 80 штук яєць, 12 кілограмів свіжих ягід малини і 17 кілограмів цукру. Серед інших інгредієнтів він виділив ще малиновий джем.

"Найголовнішим у всій цій справі стала любов місцевих господарів до смачної ягоди, - зауважив Василь Малярчук. - Її тут вирощують ще з 70-х років минулого століття. Саме тоді заклали перші ягідники на полях місцевого радгоспу-технікуму, після того малина "перекочувала" на присадибні ділянки мешканців села, нині вона росте майже на кожному обійсті".

"Життя у вашому селі можна назвати по-справжньому малиновим, а не чорно-білим, - сказав у своєму виступі на фестивалі голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов. - Саме тут люди десятками років зберігають традицію вирощувати смачну і корисну ягоду. Фестиваль - це подяка тим, хто кожного року збирає по два врожаї малини. Це подяка за вашу невтомну працю".

Вінницька ОДА сприяла Северинівській громаді у проведенні свята вшанування людей, які вирощують смачну ягоду. Фестиваль проходив також за підтримки народного депутата України Ірини Борзової.

Виступи художніх колективів просто неба, спортивні змагання, розваги для дітей і дорослих, катання на човнах - усе це зробило свято яскравим, як малинова ягода в пору спілості. До речі, виробів з малини чи додавання малини, було стільки, що не перелічити. Їх з насолодою смакували гості фестивалю. Надалі "МалинаФест" планують зробити традиційним.

Віктор СКРИПНИК.

На знімках: під час свята "МалинаФест" у селі Чернятин на Вінниччині.

Фото з сайту Вінницької облдержадміністрації.