Нам знімку: у Дзвін Миру в Нью-Йорку б'є Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

У 2006 році під час вручення Володимиру Савченку диплома п'ятого дану в японському парламенті головний радник міжнародної організації "День Землі" Стів Шуджі Накада порадив встановити Дзвін Миру в Україні. Після смерті Володимира Савченка реалізація проекту зупинилася.

Голова облдержадміністрації Марія Чорна ініціювала відновлення робіт із встановлення знаку. В ОДА провели збори оргкомітету з питань встановлення першого в Україні Міжнародного "Дзвону Миру" і відправили лист до Міністерства закордонних справ України з проханням підтримати проект, оскільки його реалізація можлива у співпраці з Японією, де виготовляють "Дзвін Миру".

Довідково

Дзвін Миру - це символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І водночас це заклик до дії в ім'я збереження миру та життя на Землі, збереження Людини й Культури.

Щорічно 21 вересня, в Міжнародний день миру, Генеральний секретар ООН тричі дзвонить у "Дзвін Миру", що є символічним закликом до всіх країн зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити кровопролиття. Люди в усьому світі збираються, щоб ушанувати пам'ять жертв непорозумінь і конфліктів, заявити про власну готовність присвятити себе втіленню в життя давньої мрії людства жити в мирі.

Перший Дзвін Миру було встановлено у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Його подарувала Організації Об'єднаних Націй Японія в 1954 році. У 1996-му такий само дзвін було встановлено у штаб-квартирі ООН у Відні. Дзвін Миру встановлено в багатьох містах Японії, Німеччини, Польщі, Туреччини, Мексики, Австралії, Монголії, Філіппін, Канади, Бразилії, Аргентини, Еквадору, Узбекистану та інших країн.

Петро МЕЛЬНИК.

Фото з відкритих джерел.