«Мене знайшли люди і сказали, що можу заробити», — повідомив на засіданні територіальної виборчої комісії на виборах голови Липовецької міської громади Василь Авраменко, просив зняти його кандидатуру з голосування.

Комісія тричі збиралася на засідання і щоразу не набиралося голосів, аби задовольнити заяву кандидата. Голова комісії Оксана Пінчук у розмові з «Голосом України» сказала, що сама вона підтримала прохання кандидата на зняття кандидатури, бо це його законне право. Крім неї, ще четверо членів комісії голосували «за» зняття кандидата з участі у виборах. Ще один представник комісії висловився «проти», всі інші — утрималися. Загалом у комісії 18 членів.

На засіданні комісії був присутній заявник. Василь Авраменко пояснив, що сам він не місцевий, раніше ніколи не був у Липовці. Його знайшли невідомі йому люди і запропонували заробити грошей. Пояснили, що буде технічним кандидатом, щоб «розтягнути» голоси виборців. У чоловіка є борги, тому й погодився. Приїхав у Липовець, написав заяву, що балотується як само висуванець. Коли дізнався, що комісія уже зареєструвала ще одного Василя Авраменка, і в них навіть по-батькові однакові, директора Липовецької школи №1, зрозумів, що його втягнули у скандал, і одразу написав заяву про зняття з виборів.

Про все це приїжджий Авраменко також розповів під запис відеокамери голові ГО «Ревізія влади» Віталію Павловському. Уточнив, що звернувся також із заявою у поліцію.

На запитання «Голосу України» до голови комісії, чому члени комісії не голосують за виправлення такої кричущої ситуації порушення виборчого законодавства, Оксани Пінчук відповідає: «Нічим не пояснюють, просто мовчать і нічого не говорять».

Уточню, що розмовляли з пані Пінчук вчора, 12 жовтня, на той час вона ще перебувала в іпостасі голови комісії. Після того, як про скандал з «двійником» дізналися у ЦВК, ухвалили постанову про заміну голови Липовецької міської територіальної виборчої комісії (постанова №412 від 12.10.2021 року),

Новий голова Микола Кожухівський провів засідання комісії, на якому задовольнили заяву про зняття з реєстрації Василя Авраменка. За таке рішення голосували  одностайно. Нагадаємо, мова йде про Авраменка, який приїжджий. Як вдалося дізнатися, він проживає у Черкасах.

Віктор СКРИПНИК.