Напередодні Дня захисників та захисниць України в Міністерстві оборони презентували Книгу пам’яті. У виданні є розповіді про п’ятьох добровольців з Івано-Франківщини: Андрія Витвицького, Дмитра Ломея, Вадима Савчака, Григорія Семанишина та Степана Стефурака. Під час заходу очільниця Міністерства у справах ветеранів Юлія Лапутіна зазначила, що аналогічні книги існують про бійців, які загинули в російсько-українській війні у лавах Збройних Сил України та інших військових формуваннях. Однак до березня цього року книг з іменами саме воїнів-добровольців не було. 


Серед присутніх на заході був і начальник відділу Міністерства ветеранів в області Володимир Веркалець. А вже 13 жовтня керівник разом із головою обласної Асоціації учасників і ветеранів АТО Мирославом Крілем та головою ГО «Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та зниклих в зоні АТО» Степаном Чомком передали книгу голові облдержадміністрації Світлані Онищук.  

«Книга створена за сприяння Міністерства у справах ветеранів. Робимо все, щоб пам’ять про кожного захисника України була вічною», – зазначив Володимир Веркалець. 

А тепер кількома штрихами – про добровольців-героїв. Дмитро Ломей був активним учасником Революції Гідності, а від серпня 2014 року став бійцем 5-го окремого батальйону Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор». Загинув у ніч на 23 лютого 2015-го поблизу селища Піски під час артилерійського обстрілу з боку російських терористів. 

Із березня 2014-го у лавах Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» воював і Степан Стефурак, який так само був активним учасником подій на Майдані. Загинув 22 вересня 2014-го в бою з російськими збройними формуванням біля села Піски, під час мінометного обстрілу.
Учасник Революції Гідності Григорій Семанишин на початку червня 2014-го вирушив добровольцем у зону АТО, був начальником штабу Окремої тактичної групи імені капітана Воловика ДУК «Правий сектор», одним із перших відстоював Донецький аеропорт. Брав участь у боях за Іловайськ, Дебальцеве, Опитне, Піски. Загинув 18 січня 2016-го поблизу Донецького аеропорту в результаті підриву на вибуховому пристрої з розтяжкою, коли з групою повертався із завдання. 

У грудні 2014 року вирушив добровольцем у зону АТО й Вадим Савчак. Служив в Окремому розвідувально-диверсійному батальйоні ім. Джохара Дудаєва Міноборони, згодом – у підрозділі «Козацтво Запорозьке», батальйоні «Патріот». Загинув 19 травня 2015-го біля села Катеринівка під час обстрілу терористами наших позицій.

Активним учасником Революції Гідності був і Андрій Витвицький. Після Майдану пішов добровольцем на фронт у складі 5-го окремого батальйону ДУК «Правий сектор». Згодом перейшов до розвідгрупи «Санта». Загинув 16 січня 2018-го в промзоні Авдіївки внаслідок розриву міни.

Людмила СТРАЖНИК.
Івано-Франківська область.

На знімку: передача Книги пам’яті в ОДА. 

Фото з відкритих джерел.