Нинішня осінь на Закарпатті видалася справді золотою – сонячною, приємною, багатою на дари природи. Однак якщо благодатне жовтневе тепло приємно радує вдень, то ночі й ранки стають щодалі холоднішими: з гір повіває пронизливою студінню. Тому господарі вже вимушені опалювати домівки. І більшість з них якщо іще не встигла, то поспішає заготувати собі дрова. Адже зиму синоптики прогнозують досить тверду. Та й на блакитне паливо ціни в силу відомих причин можуть бути високі. Тож, цілком природно, що люди хочуть запастися дровами. Отже, сезон заготівлі у берегівських лісівників триває: треба якнайскоріше задовольнити попит на паливні дрова. Тим паче, що за словами інженера з лісозаготівлі Берегівського держлісгоспу Михайла Буркала, порівняно з минулим роком майже на третину зросла потреба у дровах. Та лісівники свою роботу виконують належним чином. 

Практично кожного робочого дня протягом останніх місяців реалізовують як населенню, так бюджетним установам і організаціям соціальної сфери дрова хорошої якості. Насамперед, твердолистяних порід: дуба, граба, акації, ясена… 

Це підтвердив конкретними цифрами директор лісгоспу Богдан Шойного під час обласної селекторної наради у режимі відеоконференц-зв’язку з питань стану готовності державних підприємств до осінньо-зимового періоду, яку проводив заступник голови Закарпатської ОДА Іштван Петрушка.

Отже, берегівські лісівники забезпечили твердим паливом заклади освіти на 92%, інші бюджетні установи на 98%, а населення - на 92%. 
За словами Богдана Шойного (на знімку), лісівники традиційно готуються до зими заздалегідь. Так на початок жовтня в Берегівському районі постачання дров державним лісогосподарським підприємством виконано на 95% згідно з договорами постачання та поданих заявок населення, що в межах планових показників. На даний час забезпечено бюджетним установам, навчальним закладам та населенню 14 465 кубометрів дров паливних.

І робота триває у всіх чотирьох лісництвах держлісгоспу. Тож, немає сумніву, що все заплановане буде виконане завчасно. 

Варто також додати, що ціна для населення на верхньому складі – 570 грн. з ПДВ без доставки. А бюджетним організаціям - тисячу гривень за кубометр без ПДВ, але з доставкою.

Василь НИТКА.
Закарпатська область.

Фото надане лісгоспом.