Євген Нищук (у центрі) - у Меморіальному комплексі Степана Бандери.

На Івано-Франківщині 15 жовтня вшанували пам'ять провідника ОУН Степана Бандери. Адже цього дня 1959 року лідера української нації підступно вбили в Мюнхені. Німецький Верховний Суд у Карлсруе затвердив, що головним обвинуваченим у вбивстві Бандери є радянський уряд у Москві, виконавцем злочинного задуму - Богдан Сташинський.

«Бандера був талановитим організатором, політиком-стратегом, боровся за визволення українського народу та за незалежну Українську державу, - написав на своїй сторінці у Фейсбуці Руслан Марцінків, голова Івано-Франківської ТГ. - Не секрет, що ця постать і далі викликає суперечки у світі, адже радянська пропаганда доклала багато зусиль, аби у свідомості людей прізвище Бандери асоціювалось винятково зі словами «банда», «бандит».

Цього дня чимало громадських та партійних діячів побували в Меморіальному комплексі імені Степана Бандери в селі Старий Угринів Калуського району, де в сім'ї священника о. Степана народився майбутній провідник нації.

Серед гостей - міністр культури 2014-го, 2016-2019 років, голова Івано-Франківської обласної партійної організації «Українська Стратегія Гройсмана» Євген Нищук. Разом із депутатами обласної ради Назарієм Іванівим, Тарасом Виноградником та їх колегами-однопартійцями із ВО «Платформа громад» віддали шану справжньому Герою України Степанові Бандері.

«Провідник ОУН, лідер української нації Степан Бандера став символом нашої боротьби за українську державність, символом сили, гідності, честі українського народу. Саме Бандері належить фраза: «І прийде час, коли один скаже: «Слава Україні!», а мільйони відповідатимуть: «Героям слава!». Сьогодні це гасло лунає в нашій країні, в усьому світі як символ патріотизму та героїзму, любові до України», - зазначив Назарій Іванів.

Додамо, що Євген Нищук 14 жовтня разом із лідером Всеукраїнського об'єднання «Платформа громад» Олегом Гончаруком взяв участь у святкових заходах в Івано-Франківську з нагоди Дня захисників та захисниць.

Серед найвідоміших цитат Степана Бандери, які насправді є життєвими істинами, правдивими дороговказами:

«Віра найбільше скріплює силу душі. Через правдиву й глибоку віру в Бога, Спасителя, кожна людина й цілий народ мають змогу безупинно черпати з вічно живого джерела стільки сили, скільки їхня душа спроможна сприйняти».

«У нас тепер є один основний принцип, одна головна мета - Суверенна Соборна Українська Держава. До неї йдемо неухильно. А шлях наш - це шлях революційної визвольної боротьби. Він у нас єдиний тому, що він єдино певний, і єдино можливий».

Людмила СТРАЖНИК.
Івано-Франківська область.

Євген Нищук та Назарій Іванів (зліва направо).

Фото зі сторінки Назарія Іваніва у Фейсбуці.