У закладах середньої освіти 524 учні мають COVID-19, повідомляє ОДА. Хворіють також 199 освітян. Окрім того, у 28 вихованців та  68 працівників дитсадків області теж виявили небезпечну "Дельту".

За добу Чернівецький обласний лабораторний центр зробив 1 546 ПЛР-досліджень і 448 експрес-тестів.

Як повідомив начальник бюро судово-медичної експертизи в області Віктор Бачинський, ситуація ускладнюється. Тільки за один вчорашній день з лікарні до чернівецького моргу привезли вісім тіл. Десятки людей помирають щодня.

"Коронавірус дуже помолодшав. Якщо раніше середній вік був 60+, переважно хворіли люди із супутніми захворюваннями, то зараз помирає й молодь. Так, минулого тижня наші судмедексперти робили розтин тіла 19-річної дівчини. Вона лікувалася вдома та задавнила хворобу, внаслідок цього її легені згоріли. Також цей агресивний штам "Дельта" вражає шлунково-кишковий тракт. Раніше страждали лише легені, а тепер і шлунок. Усе починається з болю в горлі та шлунку, пізніше піднімається висока температура, і легені такого не витримують", -- каже Віктор Бачинський.

Він додає, що минулого року у бюро зробили лише 17 розтинів померлих від коронавірусу.  "А цього року -- вже 57, а це дуже великий стрибок. 2021 року в першій міській лікарні Чернівців померли 132 ковід-хворих, а нинішнього на початок жовтня -- 272. Статистика говорить сама за себе. Переважно помирали люди, які задавнювали хворобу, ігнорували сигнали організму, неправильно лікувалися та відмовлялися лягати в лікарню. За коронавірусу вчасна шпиталізація є дуже важливою", -- зазначає Віктор Бачинський.

На сьогодні у Чернівцях хворих на коронавірус приймають уже три медзаклади: Міська лікарня № 1, Міська лікарня № 4 та Центральна міська клінічна лікарня.

У лікарні № 1 розгорнуто 140 ковід-ліжок. Зокрема, за останню добу додалося дев'ять хворих. У міській лікарні № 4 розгорнуто 75 ковід-ліжок. За останню добу госпіталізували одного пацієнта. У ЦМКЛ також вже розгорнуто 40 ліжок для прийому хворих на коронавірус. Цієї доби поклали ще двох людей.

Сергій СУЛИМА.

Фото з відкритих джерел.