На полі Берестецької битви, що біля села Пляшева Дубенського району Рівненщини, більше сотні школярів із трьох областей урочисто склали присягу на вірність Україні. Сюди, до Національного історико-меморіального заповідника "Поле Берестецької битви", приїхали школярі із Сестрятина, Демидівки, Пляшевої, Вовковий (Рівненська область), Буська (Львівська область) та Мерви (Волинська область,) аби спільно заприсягтися на вірність Батьківщині. Місцевій традиції Пляшівського ліцею - посвяти школярів у козачата - уже п'ятнадцять років, з часом її підтримали навчальні заклади інших областей, де діє "Козацька республіка".

Ведучі нагадали присутнім про події Берестецької битви та важливість пам'ятати уроки минулого, потому відбулась інсценізована посвята у козачата (на знімках). Так, майже 120 школярів, підтримані батьками та педагогами, спільно проголосили присягу на вірність Україні.

Привітали школярів голова Дубенської РДА Всеволод Пекарський, священик Георгіївського монастиря протоієрей Олег Савчук.

Спільною молитвою, хвилиною мовчання та покладанням квітів присутні вшанували пам'ять борців за волю й незалежність України усіх поколінь.

Наталія ПАНАСЮК.

Дубно

Рівненської області.

Фото надано Дубенською РДА.