Під час зустрічі.

 

Вальдемарас Сарапінас і Олександр Ломако (зліва направо) 

 

Надзвичайний і Повноважний посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас заявив у Чернігові про зацікавленість його країни щодо співробітництва з чернігівськими підприємствами – у деревообробній промисловості, виробництві меблів, сільському господарстві та будівництві. Про це йшлося на його зустрічі в міській раді із секретарем ради Олександром Ломако.

У ході спілкування Олександр Ломако зауважив, що Чернігів – це місто, яке найбільш динамічно розвивається у порівнянні з іншими обласними центрами. Змінюється інфраструктура та благоустрій, підвищується комфортність для мешканців та гостей міста. Україна та Литва мають міцні відносини, основою яких є підтримка та партнерство. За підсумками 2020 року обсяг експорту товарів з Чернігівщини до Литви – 16,8 млн дол. США (1,9 % загального обсягу експорту області). Імпорт товарів за підсумками 2020 року з Литви – зменшився на 32,2 % та склав 13,3 млн дол. США.

Посол Литви висловив пропозицію щодо створення у Чернігові Почесного консульства Литовської Республіки. Наразі в Чернігові діє тільки почесне консульство Латвійської Республіки.

Василь ЧЕПУРНИЙ.
м. Чернігів.
Фото пресслужби міської ради.