Голова Тернопільської районної ради Віктор Козорог зазначає, що символічним є розташування музею. Адже він розміщений в приміщенні, яке є пам'яткою архітектури. 

"Музей російсько-української війни у Збаражі уже функціонує. У двох залах можна побачити виставкову експозицію частини експонатів, переданих учасниками бойових дій та привезених із зони бойових дій волонтерами громадської організації волонтерів, ветеранів та інвалідів АТО Штаб національного спротиву Збаразького району. Свого часу депутати Тернопільської районної ради також долучилися до створення першого та єдиного в Україні музею російсько-української війни у Збаражі", -- розповів голова Тернопільської райради.

Ще 26 травня депутати Тернопільської райради підтримали створення музею російсько-української війни у місті Збараж. На черговому засіданні сесії народні обранці 48 голосами проголосували за оренду комунального майна (частини нежитлової будівлі),  що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ та міст Тернопільського району.

Також  47 депутатів Тернопільської районної ради проголосували за зміну в складі засновників комунального закладу та передачу комунального майна із спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Тернопільського району до  комунальної власності Збаразької міської територіальної громади (в особі Збаразької міської ради).

"Хочу наголосити, що завдяки спільним зусиллям та злагодженій роботі Тернопільської районної ради та Збаразької міської ради у Збаражі є діючий музей російсько-української війни, який має своє власне приміщення у центральній частині міста", -- додав Віктор Козорог.

Мирослава ВОВНА.

На знімку: перший та єдиний в Україні музей російсько-української війни, який функціонує у Збаражі. 

Фото зі сторінки у соцмережі голови Тернопільської районної ради.