Директор Луганського обласного краєзнавчого музею Олеся Мілованова розповіла, що реалізувати ідею створення окремої зали, присвяченої героям - захисникам України, допомогли офіцери структур цивільно-військового співробітництва ОТУ "Північ", які надали експонати для музейної колекції.

Військовослужбовці, зокрема, передали для музею елементи бойового спорядження, військовий однострій, уламки снарядів, армійські емблеми, шеврони тощо.

"Особливо цінними для нас стали особисті речі українських воїнів, які захищали Станицю Луганську та, на жаль, загинули в протистоянні із ворогами. За сприяння офіцерів Збройних Сил України ми зв'язалися із рідними загиблих героїв, і вони надіслали їх нам із різних куточків країни", - розповіла Олеся Мілованова.

До цього часу в музеї Станиці Луганської розміщувалася лише експозиція зі світлинами та іменами усіх 113 воїнів, які впродовж семи років, що минули від початку російсько-української війни, віддали свої життя заради захисту цього містечка. Тепер же у виставковій залі розміщуватимуться майже 120 експонатів, які є німими свідченнями жертв, покладених Героями на вівтар миру та свободи українського народу. Також тут встановлено великий монітор та зібрано документальні стрічки про період визволення Станиці Луганської від окупантів.

Серед експонатів, які нещодавно поповнили фонд Луганського обласного краєзнавчого музею, - переданий армійцями до центрального приміщення закладу в Старобільську корпус легкового військового автомобіля, що повністю згорів у результаті обстрілу біля селища Причипилівка 13 липня 2021-го, авіаційний кулемет ШКАС часів Другої світовій війни, знайдений під час зведення фортифікаційних споруд.

Іван ТЕРЕЩЕНКО.

На знімках: працівники Луганського обласного краєзнавчого музею з військовослужбовцями під час підготовки експозиції.

Фото мобільної прес-групи ОТУ "Північ".