Зміну назв об'єктів топоніміки провели на виконання закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки". Роботу розпочали після того, як сільські населені пункти увійшли до складу Жмеринської міської територіальної громади.

За словами керівниці управління містобудування та архітектури міської ради Олени Євтушенко, у Жмеринці нові назви дістали понад сімдесят вулиць і провулків. Перейменування завершили ще у 2018 році. А ось у селах...

Назви вулиць і провулків з іменами Леніна, Будьонного, Петровського, Котовського, Воровського, Луначарського, а також Жовтнева, Революційна ще залишалися у таких населених пунктах, як Мала Жмеринка, Леляки, Браїлів, Щучинці, Почапинці, Лисогірка, Слобода, Новоселиця, Людавка та ще у декількох. Найбільше їх було у Малій Жмеринці, там нараховувалося сім вулиць з назвами комуністичного минулого.

Як стверджує Олена Євтушенко, мешканцям таких сіл запропонувала надати ті назви, які б вони самі хотіли бачити.

Символічною є частина пропонованих назв, що закликають людей до єдності, згуртованості, миру - вулиця Злагоди, Єдності, Дружби, Солідарності.

Привертають увагу деякі незвичні пропозиції, наприклад: вулиця Різдвяна, Квітнева, Зелена, Калинова, Озерна, Джерельна або провулок Квітучий. Згадали також відомих земляків, їхніми іменами назвали частину вулиць.

Подані пропозиції узагальнили фахівці управління містобудування та архітектури міськради, розглянула робоча група з питань декомунізації і передали на затвердження сесії міськради.

Віктор СКРИПНИК.