На знімку: у Львівській ОДА обговорюють проблеми колишнього Стебниківського калійного заводу.

Європейська комісія профінансує розробку нової системи моніторингу Стебниківського калійного родовища на Львівщині, що дасть можливість оцінити локальну небезпеку колишнього калійного виробництва, розробити рішення щодо зменшення забруднення підземних вод від небезпечних соляних відвалів та стоків. 

Як вважає заступник голови обласної ради Юрій Холод, це перший крок до підготовки програми безпечного виробництва мінеральних добрив поблизу Стебника та можливості залучити європейські кошти для вирішення екологічних проблем.

Німецькі експерти запевнили, що мають найсучасніше обладнання для ефективних замірів у затоплених розчином шахтах та хвостосховищах.

Науковці вивчили можливості безвідходного виробництва у Стебнику. З розсолів, якими заповнена шахта та хвостосховище, можна виготовляти якісні міндобрива, які купуватимуть німецькі підприємства та фермери.

Після проведення протиаварійних робіт має бути налагоджена стовідсоткова переробка відходів калійного виробництва.

Паралельно завод "Полімінерал" готує інформацію для німецьких експертів, щоб розробити дорожню карту для переробки розчинів, які зараз становлять небезпеку.

Як вважає заступник голови обласної ради Юрій Холод, з українського боку проблемою створення майбутнього бізнес-проекту може стати різне підпорядкування і власність шахт Стебниківського родовища.

Богдан КУШНІР.

Львів.

Фото обласної ради.