Захід відбувся з ініціативи начальника відділу культури та туризму міськради Ірини Кльоц за підтримки міського голови Сергія Лисицького, депутатів та працівників культури краю.

До дійства долучилися і творчі колективи, і окремі виконавці - понад 300 учасників з різних куточків Олевської громади. Вони впродовж чотирьох із половиною годин безперервно в концертній програмі виконували колядки та щедрівки, що стало підставою для реєстрації нового рекорду України в категорії "Масові заходи, мистецтво".

Рекорд встановили з метою популяризації поліських автентичних колядок і щедрівок, а також відродження та збереження культурно-духовної спадщини регіону для підростаючого покоління. Концертна програма складалася з унікальних творів-пісень новорічно-різдвяного циклу з особливою говіркою, притаманною півночі Житомирщини. А найстарішій виконаній колядці - понад сто років.

Диплом про занесення досягнення до Книги рекордів України отримав міський голова Сергій Лисицький. Він щиро подякував усім, хто долучився до унікального культурно-співочого проекту, прославивши рідну Олевщину на всю країну.

Окрім концертної програми, під час марафону колядок і щедрівок також відбулася виставка творчих колективів громади, благодійна акція для міського центру реабілітації дітей з інвалідністю, вікторина від туристично-інформаційного центру, ярмарок смаколиків та різноманітні майстер-класи.

Богдан ЛІСОВСЬКИЙ.

Фото зі сторінки Сергія Лисицького у Фейсбуці