На знімку: в новому відділенні першої міської лікарні Полтави.

Його облаштували на базі одразу двох тепер уже колишніх відділень - приймального та пульмонологічного - і травматологічного пункту. При цьому йшлося, власне, про реконструкцію та наповнення новим сучасним обладнанням своєрідних воріт одного з найбільших у регіоні медзакладів. Бо саме звідси починається шлях пацієнта в лікарняних стінах.

Та якщо раніше те ж таки приймальне відділення розташовувалося на площі 73 квадратні метри й мало, скажімо так, "радянські" умови перебування, то тепер на збільшеній у понад десять разів(!) площі забезпечено дотримання світових стандартів лікування. Коли воно, як у західних фільмах, починається вже з перших секунд перебування хворого в лікарні. Тим паче що "профільними" для неї були і залишаються пацієнти з переломами, тяжкими травмами й ушкодженнями та інсультами.

У новому відділенні є високоточне діагностичне обладнання, зокрема комп'ютерний томограф, апарат УЗД, рентген та інше, а також лабораторія, добре оснащені палати інтенсивної терапії, операційний блок, травматологія. Невдовзі з'явиться й ангіограф та магнітно-резонансний томограф. Не менш важливо й те, що тут виділили окремий блок для інфекційних хворих, зокрема й тих, у яких підозрюють коронавірусну хворобу.

Загалом на реконструкцію приміщення та закупівлю сучасного обладнання витратили понад 75 мільйонів гривень. Згадані кошти надійшли з державного та міського бюджетів. При цьому, за словами т. в. о. голови ОДА Дмитра Луніна, 33 мільйони гривень було спрямовано за президентською програмою "Велике будівництво".

Та ці кошти, як то кажуть, окупляться сторицею. Надто коли врахувати, що перша міська лікарня Полтави обслуговує понад півмільйона мешканців обласного центру та довколишніх громад. А лише за рік сюди госпіталізують понад 100 тисяч земляків і виконують понад 3 тисячі операцій.

Василь НЕЇЖМАК.

Фото з сайту ОДА.