Очолив комісію профільний заступник генерального директора державного концерну з виробництва Ігор Фоменко. 

Як повідомляється у спільній заяві Укроборонпрому і Міністерства оборони, керівництво концерну проводить службову перевірку стосовно ситуації навколо "Іскри". Насамперед, йдеться про невиконання одного контракту у серпні--жовтні 2021 року, через яке у підприємства виникла дебіторська заборгованість у розмірі 58 мільйонів гривень. 

"Іскра" є стратегічним для економіки та безпеки держави підприємством та, згідно з чинним законодавством, не може припинити свою діяльність. Міністерство оборони України не відмовлялось від продукції "Іскри". Наразі існує затримка з виконанням одного з контрактів на замовлення Міноборони, усі обставини якої і покликана встановити перевірка", -- йдеться у спільній заяві Міністерства оборони та Укроборонпрому.

Тим часом місцеві ЗМІ пишуть, що працівники "Іскри" уже два місяці не отримають зарплату, дехто вже почав звільнятись із підприємства.

Нагадаємо: днями спеціалізовані ЗМІ поширили інформацію, що КП "НВК "Іскра" припиняє свою діяльність через відсутність державного замовлення на 2022 рік. Мовляв, директор підприємства вимушений через це повністю зупинити діяльність "Іскри" -- і навіть дослідно-конструкторську роботу. У Міністерстві оборони таку інформацію спростували, назвавши її фейком.

Тарас ВАСИЛЕНКО.

Фото із відкритих джерел.