Більшість працівників Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги були вимушені залишити власні домівки та евакуюватися з Донецької області до безпечних регіонів України або за кордон. 

Водночас Краматорський місцевий центр з надання БВПД продовжує працювати та налагоджувати зв'язки з колегами по всій Україні. Нині дуже багато людей потребує підтримки з юридичних питань, і юристи центру мають змогу надавати правову допомогу й надалі. Так, завідувачка сектору Бахмутського бюро правової допомоги Оксана Судак у зв'язку із війною перебуває у Хустському районі Закарпатської області і вже співпрацює з Хустським МЦ з надання БВПД. За сприяння колег із Хустського місцевого центру нею щовівторка забезпечується робота консультаційного пункту в місці компактного поселення ВПО, що в міській лікарні с. Вишково. До цього пункту впродовж місяця звернулось вже понад 30 осіб. Це переселенці з Києва та Київської області, Житомирської області, Чернігова, Миколаєва, Харкова, Харківської та Луганської областей.

На знімках: під час надання безоплатної правової допомоги на новому місці.

Питання, з якими звертаються клієнти, стосуються: порядку виплати державної допомоги на проживання для ВПО; отримання додаткової грошової допомоги від ООН (УВКБ ООН, МОМ); отримання паспорта для виїзду за кордон; отримання допомоги з безробіття для ВПО; оформлення спадщини під час дії воєнного стану; позбавлення батьківських прав та вилучення відомостей про батька з актового запису про народження; отримання компенсації за пошкоджене майно; порядку мобілізації військовозобов'язаних, порядку звільнення з військової служби, порядку забезпечення військових речовим майном; порядку виїзду дитини за кордон; отримання тимчасового захисту в країнах ЄС; порядку виплати пенсії, отримання субсидії на оплату ЖКП при виїзді за кордон.

Крім того, на базі міської лікарні планується проведення правопросвітництва на актуальні для переміщених осіб теми. Надаючи якісну безоплатну правову допомогу, ми покращуємо авторитет нашої держави. Допомагаючи іншим людям, кожен у своїй сфері, разом ми наближаємо нашу спільну Перемогу!

Краматорський місцевий центр з надання БВПД.

Фото Краматорського місцевого центру з надання БВПД.