Адміністрація США застерігла іноземні банки щодо неприпустимості оминути санкції задля допомоги рф. Якщо такі випадки буде виявлено, ці фінустанови отримують такі самі санкції і можуть втратити доступ до ринків США та Європи, інформує The New York Times.

Під час приватних зустрічей наприкінці тижня з представниками міжнародних банків у Нью-Йорку заступник міністра фінансів Адевале Адеємо розповів про наслідки допомоги росіянам у подоланні санкцій. Він звернув увагу на те, що навіть у разі, якщо фінансова установа розміщена в країні, яка не ввела санкції проти росії, компанія все одно може зіткнутися з наслідками за порушення американських або європейських обмежень, включно із втратою доступу до ринків США та Європи. 

«Якщо ви надаєте матеріальну підтримку фізичній чи юридичній особі під санкціями, ми можемо розширити наш режим санкцій на вас і використовувати наші інструменти, щоб переслідувати вас», – сказав пан Адеємо в інтерв’ю виданню. «Я хочу чітко пояснити цим установам, які перебувають у країні, та іншим країнам, котрі, можливо, не вжили санкційних заходів: Сполучені Штати, наші союзники та партнери готові діяти, якщо вони зроблять речі, які порушують наші санкції».