Трапляються охочі нажитися на війні. Тепер до відомих шахрайських схем додаються співзвучні часу методи. Приміром, зловмисники пропонують пришвидшити допомогу внутрішньо переміщеним особам чи відправити кошти на потреби Збройних Сил.

«Аферисти пристосовуються до сьогодення, – зазначив начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області департаменту кіберполіції НПУ Тарас Мороз. – На хвилі патріотизму довірливі громадяни повідомляють невідомим особам свої персональні та банківські дані, пересилають свої заощадження. Інколи це десятки тисяч гривень».

Приміром, нещодавно правоохоронці викрили групу зловмисників, котрі здійснювали свою шахрайську діяльність із тюрми. В одного з них було кілька різних SIM-карток, за допомогою яких чоловік реєструвався в соціальних мережах та пропонував дешеві талони на пальне. Так само реєструвався на сайтах із продажу зброї тощо.

На АЗС досі великі черги.

«Щоб уберегти свої кошти та не потрапити на гачок онлайн-шахраїв, не треба переходити за сумнівним онлайн-посиланням, – розповідає Тарас Мороз. – Не можна повідомляти реквізити банківських карток, а в соціальних мережах варто запровадити двоетапну авторизацію. Не варто перераховувати допомогу на невідомі віртуальні майданчики. Та, звісно, не спокушатися на дешеве пальне та інші товари, бо можна позбутися власних заощаджень».

Людмила СТРАЖНИК.

Фото автора.