Стартував він із розвезення по приватних садибах 120-літрових контейнерів на колесах для накопичення побутового непотребу (на знімку). Такі зручні, легкі й досить привабливі місткості, що надійно закриваються й, на відміну від великих спільних контейнерів, не перетворюють прилеглу територію на нову "оазу" сміття та неприємних запахів, будуть індивідуальними.

За їхню експлуатацію та збереження відповідатимуть господарі помешкань. Водночас, згідно з графіком, який враховуватиме інтенсивність заповнення таких малих контейнерів побутовим сміттям, їхній вміст із тієї чи іншої вулиці вивозитимуть працівники місцевого комунального підприємства "Каштан".

Впроваджувати нову систему в Пирятині почали з вулиці, яка має знакову для турботи про довкілля назву - Острів. Надаючи її мешканцям у користування згадані контейнери на колесах, фахівці-комунальники заодно продовжували з ними договори на вивезення сміття або укладали їх із тими, хто не поспішав зробити цього раніше.

До речі, така новація неабияк стимулює хитрунів, які відмовлялися укладати угоди з КП і, власне, платити за його послуги. Бо тепер, коли спільного великого контейнера не буде, вже не так просто сказати, що твердих побутових відходів у моєму домогосподарстві "немає". Та понести їх увечері, позичаючи в Сірка очі, до сусіда чи в найближчу лісосмугу...

Наразі комунальне підприємство "Каштан" придбало півтисячі таких контейнерів. Надалі їхню кількість у Пирятині постійно збільшуватимуть, щоб забезпечити ними мешканців усіх міських територій приватної забудови.

Адже такий досвід "столиці" сусідньої громади - міста Лохвиця, що стало фактично першопрохідцем у запровадженні такої системи поводження з ТПВ на Полтавщині, виявився позитивним. І засвідчив, що для "оаз" із приватними садибами, особливо у невеликих містах, вона залишається чи не найефективнішою.

Василь НЕЇЖМАК.

Фото з сайту Пирятинської громади.