Сільськогосподарське підприємство «Агро Органік», що на Рівненщині, вирощує органічні малину, суниці та обліпиху. Тож в процесі вирощування ягід у господарстві використовують тільки органіку, не застосовуючи хімічні добрива, пестициди, генетично модифіковані організми (ГМО) або консерванти.

З роботою підприємства ознайомилися начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль і його заступник Ігор Тимошенко. Зазвичай тут працює 80 осіб, які обробляють 80 гектарів. Коли починається збір ягід, кількість працюючих збільшується до 170. Таким чином, «Агро Органік» – центр соціальної стабільності навколишніх громад. Спілкуючись з колективом (на знімку праворуч), очільник області відзначив щирість і працьовитість людей. Вони люблять свою роботу, вдячні, що навіть в умовах воєнного стану мають можливість працювати.

Зібрані на полях підприємства ягоди відвозять на заморозку в «Агро Фрост Рівне», а вже звідти – на експорт. «Нам важливо створити таку «екосистему», де підприємці не лише вирощуватимуть ягоди, а й вкладатимуть кошти в переробні заводи. Щоб продукція йшла на експорт не просто в сирому вигляді, а перероблялася в області з доданою вартістю», – переконаний очільник Рівненщини, який запланував провести нараду з головами тергромад області, щоб обговорити низку кроків для відновлення на Рівненщині ягідництва. Зокрема, підприємцям, які вирощують ягоди, передавати в оренду землі, що не використовуються.

Олександр ПОЛІЩУК.

Фото прес-служби РОВА.