Про це повідомляє головний лісничий Ужгородського держлісгоспу Валентин Геккер. І додає: цього року підприємство поставило населенню - від прикордонного Чопа до крайнього гірського закарпатського села Ужок (саме на таку відстань тягнуться угіддя цього лісгоспу) - майже 13 тисяч кубометрів дров. Водночас бюджетним установам - до трьох тисяч кубометрів. І це лише початок літа, а не осені.

Зросли ціни на послуги підрядників, на пально-мастильні матеріали, а також збільшилася й зарплатня. Тому піднялася й вартість дров: для населення - на півсотні, а для юридичних фірм - майже на дві сотні гривень. У середньому на відсотків двадцять.

У зв'язку з таким попитом виникли складнощі із забезпеченням твердим паливом місцевих громад, які розташовані біля об'єктів природно-заповідного фонду. Із 18 лісництв три - на території Ужанського національного природного парку (площа майже 11,5 тисячі гектарів) і біля загальнозоологічного заказника "Великодобронський".

Суть проблеми, за словами В. Геккера, полягає в тому, що люди, котрі живуть поблизу цих природоохоронних місць, де закон обмежує проводити вирубку, змушені везти собі дрова з інших місць - за 50-60 кілометрів. Нині транспортування влітає в добру копійку.

Звичайно, що слід шукати вихід. Тож під час наради в Ужгородській райдержадміністрації з головами ОТГ і за участю народного депутата України Михайла Лаби лісгоспом надані пропозиції про внесення змін або ж зупинення дії деяких статей чинного закону на час воєнного стану. Мета зрозуміла - розблокувати заготівлю дров для тамтешніх мешканців. Народний обранець, котрий був присутній у понеділок і на представленні нового директора Ужгородського лісгоспу Василя Синички, пообіцяв втрутитися у розв'язання цієї проблеми.

Тож жителі Ужанської долини сподіваються, що їхній голос почують. І бажано якнайшвидше, бо незабаром - осінь. А там - і холоди...

Василь НИТКА.

Фото з архіву автора.