“Точно можу сказати, що зброї на станції досить багато, і вони (російські загарбники. — Ред.) використовують її поблизу об’єктів, атомних енергоблоків, ховають РСЗВ між енергоблоків. Військові рф обстрілюють Нікополь, Марганець та запорізький напрямок і потім ховають зброю між енергоблоків. Не виключається, що там є замінування”, — сказав міський голова.

За його словами, населення панікує, і сьогодні представники влади розуміють, що буде наступна хвиля охочих евакуюватись.

Також влада прогнозує відтік фахівців, які задіяні в роботі ЗАЕС.

Як повідомляв Укрінформ, російські загарбники 5 серпня двічі здійснили обстріл у бік ЗАЕС. О 14:30 зафіксовано три вибухи біля промислового майданчика ЗАЕС. Ворог влучив у високовольтну лінію зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС – Запорізька ТЕС. Увечері загарбники вдруге обстріляли станцію, зафіксовано три влучання на майданчик АЕС. Обстріл був здійснений по магістралі, що транспортує водень на ЗАЕС, виникла пожежа.

Міністерство закордонних справ України закликало світову спільноту негайно вжити заходів для примусу росії звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України.

Станом на ранок 6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, заявили у НАЕК "Енергоатом".

Укрінформ.

Фото: Sergei Ilnitsky/EPA/Shutterstock.