На Прикарпатті готують сани влітку, тобто відтепер дбають про осінньо-зимовий опалювальний сезон. Комунальники радять передбачити утеплення не тільки старих, а й нових пластикових вікон, що допоможе зберегти тепло в приміщеннях. Це ж стосується і вхідних дверей. 
Так само варто заздалегідь придбати електричні обігрівачі. Як мовиться, сподіваємося на краще, але захищаємося від гіршого. Тобто – продовження воєнного стану, проблем із газопостачанням. 
Чимало домогосподарств Прикарпаття, соціальних закладів та установ встановили для опалення твердопаливні котли. Подекуди в сільській місцевості збереглися ще старовинні печі, які тепер можуть стати в пригоді для обігріву помешкань. Та й новобудови обладнують камінами та сучасними печами. Тож актуальним є забезпечення дровами.
«Держлісгоспи області уже заготовили та реалізували понад 82 тисячі метрів кубічних деревини, – інформує начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Кокоць, – ще понад 8 тисяч кубометрів є в залишку, й територіальні громади можуть закуповувати дрова для опалення. Важливо детально проаналізувати свої потреби та особливу увагу звернути на соціально незахищених мешканців громади й надати їм необхідну допомогу».
Для активізації заготівлі деревини лісівники покращують інфраструктуру. Приміром, на території Осмолодського лісгоспу здали в експлуатацію новий міст через Осмолоду. Ця гірська річка завдала неабиякої шкоди лісовим дорогам та переправам під час повені 2020 року. Тож оновлення стало важливим. 
На сайті обласного управління лісового та мисливського господарства зазначають, що введення в експлуатацію мостового переходу створить умови для цілорічного доступу до лісових масивів Дарівського та Різарнянського лісництв. 
Людмила СТРАЖНИК.

Заготівля деревини зросла утричі.


Після повені спорудили тимчасовий міст
.
Фото автора.