Забезпечення бюджетних установ дровами – справа відповідальна і першочергова. Тим паче, що експерти оприлюднюють досить невтішні прогнози щодо проходження майбутнього осінньо-зимового опалювального сезону. Тож лісівники паливо постачають ритмічно і безперервно. У цьому запевняє головний інженер держлісгоспу Михайло Буркало. Угоди із закладами освіти – школами і садками, а також з сільрадами, лікарнями, пожежними і військовими частинами тощо підписано у кінці червня  — на початку липня. Часу минуло небагато – лише місяць. Але із зафіксованих у договорах 411 кубометрів дров освітянам уже отоварено 270 кубиків (майже 66 відсотків). Для інших закладів слід поставити 907 кубометрів, а на сьогодні отоварено 224 – тобто, майже четвертину. І поставки тривають щодня.  
— Усі ми чітко розуміємо, — продовжує М. Буркало, — що в садках і школах – діти, а в лікарнях – пацієнти. Їм треба гратися і навчатися та лікуватися взимку в теплі. Тому до тих котелень дрова мають надходити якнайскоріше, щоб ще протягом спекотного серпня і традиційно сонячного вересня висохли. 
Щодо  населення, то, за словами головного інженера, жителі сіл, селищ і міст виписали 11 735 кубометрів. Їм отоварено 10 492, або ж  89 відсотків. Люди й надалі виписують дрова. І начебто все гаразд. Але потреби дворогосподарств більші, ніж виділений лісфонд. Ажіотаж щодалі до холодів зростатиме.  Тому лісгосп вживає всіх заходів, щоб забезпечити і бюджетні установи, і населення паливними дровами. Відводяться додаткові  позачергові рубки догляду: проміжні, прохідні, вибірково-санітарні. Мета одна — не зашкодити здоровому лісу. 
Василь НИТКА.
Фото з архіву автора.