За традицією, на Рош-а-Шана представники ортодоксальної течії юдаїзму, брацлавські хасиди (на знімку), здійснюють паломництво до Умані на могилу провідника хасидизму рабина Нахмана, щоб зустріти там Новий рік і помолитися за благополучне майбутнє.

Зважаючи на війну та загрозу життю й здоров'ю прочан у разі ймовірної ракетної атаки рашистів на Умань, українська влада ухвалила рішення не приймати цього року релігійних туристів.
Утім, як повідомляє міський голова Умані Ірина Плетньова, до меморіального комплексу та могили засновника хасидизму уже прибуло півтисячі вірян й потік цей, очевидно, зростатиме. Крім того, в місті постійно мешкає майже дві тисячі хасидів.
Тим часом у  міжнародному благодійному фонді імені рабина Нахмана, котрий щороку опікується облаштуванням пілігримів в Умані, зазначають, що брацлавські хасиди глибоко віруючі люди й їх не зупинить ані війна, ані ракетні обстріли. Тим більше, що в Ізраїлі вже звикли жити у стані постійної воєнної загрози з боку противників юдейської держави.
Ірина Плетньова наголосила також, що остаточного рішення центральної влади щодо цьогорічного паломництва хасидів до Умані  орган місцевого самоврядування ще не отримував. Однак  правоохоронні органи, рятувальники, комунальні служби  проводять попередні наради, обстеження території центру міста на випадок масового приїзду прочан.
У синагозі при меморіальному комплексі  облаштовано бомбосховища, які можуть вмістити декілька тисяч осіб.
Лідія ЛІСОВА.
Фото РБК-Україна.