Відповідне звернення надійшло до інспекції від містян. Під час перевірку даного факту з виїздом на місце проведення робіт, державним інспекторам з охорони довкілля не надано жодних дозвільних документів на проведення будівництва та документів, що підтверджують право власності на земельну ділянку.

Інспекція викликала підрозділ поліції та направила заяву про злочин. В подальшому на підставі заяви відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 197-1 КК України. Будівельна техніка вилучена та евакуйована на штрафмайданчик.

Згодом Центральний районний суд Миколаєва виніс ухвалу про повернення техніки власнику. Оскільки існує ймовірність повернення до будівельних робіт, інспекція наголошує: Флотський бульвар визнано парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва, який охороняться Законом України «Про природно-заповідний фонд».

Законом забороняється будь-яка діяльність, що не пов’язана з виконанням покладених на них завдань і загрожує їх збереженню. Утримання та реконструкція провадиться за проектами, що розробляються спеціалізованими науковими та проектними установами і затверджуються органами, у підпорядкуванні яких перебувають ці парки, за погодженням (у даному випадку – з обласною державною адміністрацією). Жодних документів будівельники не надали.

Олена ІВАШКО.

Фото з відкритих джерел.