Звісно, вони не були такими масштабними, як у доковідно-довоєнні часи, коли саме в грудні тут влаштовували обласне мистецьке свято «Благословенні ви, сліди мандрівника Сковороди». Та його сліди на малій батьківщині не загубилися й донині. 

Короткі урочистості в галереї мистецтв Чорнухинського літературно-меморіально музею Г. Сковороди розпочалися з хвилини мовчання на вшанування пам’яті полеглих захисників України. Заступник селищного голови Микола Турчин нагадав про те, що наші звитяжці-воїни сьогодні у запеклих боях із лютим ворогом відстоюють право жити вільними на вільній землі та ідеали свободи й справедливості, які плекав і відкривав світу Григорій Сковорода.

Змістовну концертну програму підготували для присутніх працівники Центру культури і дозвілля громади, місцеві аматори сцени та вихованці дитячої художньої школи. Вона також увиразнювала багатогранну постать філософа, котрий вражав сучасників іще й талантами співака та вправного музики. 

Водночас у згаданій галереї відкрили виставку живопису «Світи Григорія Сковороди». На ній представлені роботи, створені вітчизняними художниками під час пленерів «Чорнухинська Сковородіана» та представлені на минулорічній Всеукраїнській виставці до 300-літнього ювілею філософа, яка відбувалася у Полтаві. 

Адже частину полотен, експонованих на тій масштабній мистецькій імпрезі, їхні автори передали на вічне зберігання саме в Чорнухи. Серед тих щедрих подарунків одним із найпомітніших і найяскравіших стала картина одеського художника Серафима Чаркіна «Шлях. Роздуми» (на знімку). 

Василь НЕЇЖМАК.

Фото автора.