Про це розповів міський голова тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров.

За його словами, загарбники діють по такій схемі: на всі квартири ліплять папірець, що житло визнане «безхазяйним» і вимагають власників протягом трьох днів з’явитися в окупаційні органи «влади» з правовстановлюючими документами. Якщо власники не приходять – квартиру віддають окупантам, гастрольорам чи місцевим зрадникам. Якщо власники приходять, то їхні дані беруть на облік і заспокоюють, що все добре.

«Але за півроку історія повторюється. Скаржитися не рекомендується, але якщо навіть звернення і є – вони безрезультатні. Люди на ТОТ окупантів точно не хвилюють», – каже Іван Федоров.

Він також поділився інформаціє, про те, що у місті почалася нова хвиля фільтрації і терору. Окупанти обшукують оселі, намагаючись виявити зв’язки з Силами спротиву.

«Інсценують виявлення зброї та боєприпасів. На дрібниці не розмінюються: 16000 патронів у сільській хаті на думку окупантів – дуже достовірний схрон. Проводять так звані рейди на дорогах – водіїв нібито перевіряють на виконання правил дорожнього руху, але насправді перевіряють документи і обшукують авто. Головне завдання таких перевірок – виявлення партизанів і придушення опору», – підкреслив міський голова.

Також він зазначив, що росіяни влаштовують медичне сафарі. Лікарі та медчиновники з росії їдуть на ТОТ нібито допомагати мешканцям. Недавно зробити кілька операцій у Василівку приїхав «глава мінздрава Карелії».

«Що ж насправді роблять медичні гастарбайтери? Лоскочуть собі нерви, перебуваючи неподалік фронту, щоб хвалитися перед друзями. Роблять собі піар, заробляючи додаткові бали для кар’єри. І підзаробляють грошенят, адже гастролерам з ерефії на ТОТ непогано платять», – акцентував Іван Федоров.

Він робить висновок, що окупанти дію традиційно в своєму репертуарі: спочатку обмежили доступ мешканців ТОТ до якісної медицини, а тепер влаштовують піар на здоров’ї мешканців.

Роман ВОЛОДИМИРОВ.