На знімку: перед учасниками виступив заступник міністра молоді та спорту України Владислав Яцук.

Для цього зібралися представники молодіжних центрів, рад, студентського і шкільного самоврядування з Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей. До них доєдналися громадські організації та міжнародні партнери.

Організували форум Молодіжна рада при ОВА, обласна військова адміністрація та фонд ЮНІСЕФ, за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

«Основна задача форуму – об’єднати молодь із найближчих до фронту областей. Фактично напрацьовуємо національну стратегію громадянської ідентичності. І важливу роль у ній займають саме активні хлопці та дівчата», – наголосив заступник міністра молоді та спорту України Владислав Яцук. 

Заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай вважає, що зараз молодіжний рух набирає обертів, і такий захід гарною нагодою для молоді напрацювати важливі проєкти. І далі втілювати на місцях у своїх громадах: «Іноземні партнери надають грантову підтримку. Але, щоб їх залучити, повинні бути якісні та цікаві ініціативи». 

Учасників чекали цікаві дискусійні панелі, жвавий діалог, плідна праця в робочих групах, під час якої команди генерували ідеї та плани на наступний рік.

Діана з Кривого Рогу, яка працює в благодійній організації менеджером дитячих та молодіжних проєктів каже, що прийшла на форум за досвідом, натхненням та новими знайомствами: «Ми були перші в країні, хто запустив пілотний проєкт «Соціальна няня». Серед завдань команди – супровід дітей, які захворіли на туберкульоз. Потім вже інші українські міста почали переймати наш досвід».

Засновник одного з благодійних фондів Олексій Савчук підкреслив, що форум став крутим майданчиком для нового покоління, яке в останні роки зіштовхнулося з дуже складними викликами: «Цим юним хлопцям та дівчатам відбудовувати своє щастя в Україні. Потрібно вже на цьому етапі залучати молодь до політичних процесів, вивчати їхні потреби».

Володимир РИБАЛЬЧЕНКО.

Фото Дніпропетровської ОВА.