Про це повідомив  голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у соцмережах.

«Через повномасштабну війну потреба у фахівцях з реабілітації зростає. Відповідно до закону нашого Комітету про реабілітацію у сфері охорони здоров’я запроваджується нова спеціальність для студентів-медиків», – написав він у Фейсбуці.

Галузь відчуває дефіцит таких фахівців, адже через війну значно збільшилася кількість пацієнтів, що потребують протезування.

«Тому вже зараз потрібно навчати фахівців за спеціальністю протезист-ортезист, – наголошує голова Комітету. – Відповідно до статті 10 закону про реабілітацію у сфері охорони здоров’я протезиста-ортезиста віднесено до фахівців з реабілітації, професію внесено до Національного класифікатора професій, а також посаду «протезист-ортезист» включено до переліку посад у медичних закладах».

Наприкінці  січня МОЗ затвердило перелік спеціальностей для підготовки магістрів у вишах. «За спеціальністю «технології медичної діагностики та лікування» раніше не було спеціалізації, тепер – додали дві: лабораторна діагностика та протезування-ортезування, – повідомив Михайло Радуцький. – Підготовка протезистів-ортезистів відповідатиме Міжнародній стандартній класифікації освіти (The International Standard Classification of Education, ISCED). Наразі МОЗ та Міносвіти працюють над затвердженням нової редакції стандарту цієї спеціальності, запровадження магістерських та післядипломних програм підготовки протезистів-ортезистів».

Один із головних викликів повномасштабної війни – збільшення кількості пацієнтів, що потребують медичної та психологічної реабілітації. Завдання щодо розвитку цих напрямків передбачені в плані дій Уряду на 2024 рік та у законодавчій роботі профільного Комітету Верховної Ради.

«Розвиток системи надання послуг у сфері психологічної допомоги відбувається в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Щодо медичної реабілітації, то наш Комітет розробив, а парламент ухвалив закон про реабілітацію у сфері охорони здоров’я. Він передбачає, що послуги надаються на засадах мультидисциплінарного підходу з перших днів стабілізації стану пацієнта відповідно до логіки біопсихосоціального підходу МКФ», – нагадав Михайло Радуцький.

Підготувала Анна СМІЛЯНСЬКА.