Про це повідомив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у Фейсбуці,  інформує прес-служба Апарату Верховної Ради.

В ЦІЛОМУ: 

11035 – унормували під час дії в Україні воєнного стану можливості звільнення у запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби. У запас будуть відправлятися військовослужбовці, які відслужили встановлені строки строкової військової служби у 2024 році. 

9662 – внесли зміни до Податкового кодексу України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства. Документ, зокрема, надає платникам податків право на розгляд їхніх заперечень і скарг та інших заяв через засоби дистанційної комунікації. 

10202 – внесли зміни до деяких законів України щодо повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва.

8219 – внесли змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. 

10337 – прийняли Закон про доброчесне лобіювання. Документ передбачає створення прозорого ринку послуг лобіювання, відповідно до міжнародних практик та стандартів. Зокрема, пропонується визначити термінологію у сфері лобіювання, права й обов’язки суб’єктів лобіювання, методи впливу, правила етичної поведінки суб’єктів лобіювання тощо.

ЗА ОСНОВУ: 

10373 – запропонували внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення законодавства в сфері здійснення лобіювання. Документ встановлює адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, зокрема, за здійснення лобіювання без реєстрації та за порушення законодавства у сфері лобіювання. 

10094 – запропонували внести зміни до Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення спроможності наглядових рад закладів охорони здоров’я та продовження спрощеного періоду реорганізації у державні некомерційні підприємства.

Підготував Олександр СЕРГІЄНКО.