Укр | Рус
Футбол. Тур гратиметься протягом двох днів Комісія розглянула низку поточних питань Нам вдалося об’єднати Європейський Союз навколо ідеї миротворчої місії на Донбасі, - Президент про підсумки Саміту Східного партнерства Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18:00 24 листопада 2017 року Затримані напередодні в окупованому Криму силовиками кримські татари Бекір Дегірменджі, Руслан Трубач і Асан Чапух заарештовані на два місяці Польський Сейм ухвалив резолюцію, в якій засудив комуністичну ідеологію та революцію більшовиків 1917 року Жінки-депутати від різних фракцій об’єдналися Відзнака за мужність і патріотизм «Sniezka» інвестує гроші в розвиток професійної освіти Лебеді чекають порятунку Не взяв хабар - отримай заохочення <<Ясен>> полинув у небо Тютюн і горілка є корисними тільки для бюджету Тихий наступ Християнська Мекка Рівненщини має свій туристичний центр
загрузка...
Голосування
Який, на вашу думку, найбільш помітний наслідок Євромайдану?

Голосувати
На головну
19:10       24.11.2017

Львівські педагоги переконалися: в Луганську працюють багато патріотів

Як ми вже повідомляли, на Луганщині в рамках реалізації проекту "Змінимо країну разом" побували львівські вчителі, які ознайомились з досвідом роботи своїх східних колег, поділилися власними професійними напрацюваннями і загалом отримали багато цікавої інформації та вражень. Одна із львівських педагогів залишила такий запис: "Ми познайомилися з жінками, жительками окупованого Луганська, які працюють викладачами. Вони живуть вірою, що припиниться війна, в їхніх очах стільки болю, що нам забракло слів... Ми просто взялися за руки і таким символічним колом закріпили наше спільне прагнення до миру на цій прекрасній землі, яку називають "світанком України".

 

Отже, візит на Луганщину багато в чому змінив їхнє уявлення про цей регіон, його людей та ситуацію, що склалася у зв'язку з бойовими діями. Один із днів львівські педагоги провели у прифронтовій Станиці Луганській і на власні очі побачили жахливі наслідки обстрілів бойовиків: розбиту школу, пошкоджені житлові будинки та соціальні об'єкти. А спілкування з людьми, які стоять у черзі на контрольному пункті в'їзду-виїзду "Станиця Луганська", переконало їх у тому, що жителі області втомилися від війни і бажають одного -- щоб російський агресор покинув захоплені ним землі і Луганськ став українським.

 

Але чи не найбільше емоцій львівські гості отримали від зустрічі із вчителями та викладачами окупованого Луганська. Ці жінки спеціально приїхали для спілкування з колегами із Західної України, хоча в цьому був певний ризик. Львів'яни гідно оцінили цей вчинок, коли побачили, який складний і тривалий шлях потрібно здолати під час перетину лінії розмежування. Емоцій додали і розповіді луганських колег про те, як живуть і працюють вони в умовах встановлених порядків "ЛНР" і як по-своєму борються за Україну в своєму середовищі.

 

Одна з учителів розповіла, що свій предмет викладає лише українською мовою, її колега зізналася, що працює виключно за українськими підручниками, хоча отримала російські. Більше того, якщо в процесі уроку виникає необхідність використовувати певне порівняння, то, як правило, вчитель наводить приклад по Україні. Були випадки, коли учні запитували прямо: "Навіщо ви нам даєте такі провокаційні завдання?". "А ви вчіться думати і самі відповідайте на запитання: "Чи потрібна нам Україна?" -- казала вчителька. Ще один викладач розповіла, як цього літа за спеціальною українською програмою організувала поїздку своїх учнів на екскурсію до Івано-Франківщини. До речі, адміністрація навчального закладу жодних перешкод в організації поїздки не створювала. Ще рік-півтора тому це було б неможливо, насамперед через острах батьків відпускати своїх дітей. І не тому, що вони їхали в Україну, а з обережності, щоб не мати, м'яко кажучи, неприємностей з боку місцевого "МДБ". Іншу позицію сьогодні займають і керівники окремих навчальних закладів, вважаючи, що, попри всілякі "рекомендації" з боку очільників "ЛНР", їхні учні не повинні жити лише інтересами "республіки", а пізнавати життя за її межами. Отже, якщо є така нагода, то користуватися нею.

 

Львівських колег цікавило питання, чому багато вчителів і викладачі вузів залишилися в окупованому Луганську? Побутувала думка, що всі, хто не виїхав з "ЛНР", -- сепаратисти, які підтримують російську агресію на Донбасі. А відтак на окупованій частині області немає прогресивних людей, патріотів, тут залишилась "сіра маса". Отож у декого з'являлась зрадницька думка: а чи варто повертати такий Донбас? Однак, поспілкувавшись із луганськими колегами, вони зрозуміли, що через різні життєві обставини на окупованій території області залишилося багато патріотів. В умовах війни, агресії і, скажемо прямо, неоднозначного ставлення з боку різних українських політиків, ці люди не зраджують своїх принципів і по-своєму ведуть роботу, яка допомагає "прочистити мізки" певній частині населення окупованого Луганська. Отже, логіка підказує перевагу того, що в окупації залишилися багато розумних, освічених, порядних людей, які допомагають населенню зрозуміти хибність їхніх поглядів та надій на "руську весну".

 

А останній вчинок луганчанок просто вразив. На завершення зустрічі кожен з її учасників отримав солодкий "букет" від громадської організації "Громадянський корпус" -- оригінальний набір солодощів. На одному з листочків "соняшника"-пряника було написано назву проекту "Змінимо країну разом", і організатори зустрічі запропонували луганчанкам відірвати цей листочок для уникнення можливих неприємностей під час перевірки на пункті пропуску з боку "ЛНР". Але жінки відмовилися це зробити. Сказали: "Ми вже втомилися боятися".

 

Павло ВОРОНЦОВ.

 

Луганська область.

 

Голос України