Укр | Рус
Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України Легкая атлетика. Українці відзначилися перемогами у Франції та США Голосування <<законів 16 січня>>: суд перенесли... У НАТО відреагували на заяву Лаврова про Будапештський меморандум Міністерство закордонних справ України заявило про протест у зв'язку з незаконним рішенням <<суду>> в окупованому Криму щодо Володимира Балуха Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Відсидка не допомогла - знову взявся за наркотики Дві третини подільського експорту йде до Євросоюзу Щоб спалах АЧС не поширився Попрощалися з Віктором Сухіним... Не всім так щастить У Верховній Раді створено три нові міжфракційні депутатські об'єднання У профільному комітеті вважають спроби законодавчо закріпити різні дати початку окупації України Окружний адміністративний суд Києва переніс розгляд позову екс-голови Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі до Державної міграційної служби України через неявку на засідання позивача і його представників Міністерство культури поповнило перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення Служби безпеки України
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
11:05       12.01.2018

В університеті винайшли протез, схожий на справжню руку

На кафедрі комп'ютерних наук Сумського держуніверситету виготовили унікальний протез людської руки. Його надрукували на 3D-принтері.

 

Кисть руки з пальцями, як справжня, підкоряється не механічному впливу, а імпульсам головного мозку. На виготовлення дослідного зразка знадобилось півроку, і стало це у 15 тис. грн. Щоб поставити виготовлення протезів на конвеєр, потрібні гроші, тож розробники шукають інвестора.

 

Зарубіжні аналоги коштують приблизно 25 тис. доларів, але собівартість сумської "біонічної руки" може бути у кілька разів нижчою. До того ж, запевняють фахівці, вона більш функціональна.

 

Володимир ЧЕРНОВ.

 

Сумська область.

 

Голос України